Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bertol/ftp/sm-toys/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
Dlaczego sm-toys?

Dlaczego sm-toys?

Wtyczki wtyczkom nie równe. Stal szlachetna nie jest równa stali szlachetnej, a zwłaszcza jeśli cena takiego produktu jest sporo niższa.

Na pierwszy rzut oka nie widać różnic. Dlatego zrobiliśmy nieco dokładniejsze zdjęcie aby porównać nasz produkt z tańszymi, rzekomo też ze stali szlachetnej wtyczkami dostępnymi na dużym portalu aukcyjnym.

Zdjęcia:

1. z daleka nie widać zbyt wielu różnic:

sm-toys po lewej, "chinka" po prawej


 

2. trochę bliżej ze zmianą położenia - chinka po lewej, sm-toys po prawej

chinka ma lekko podniesioną "stopkę" ponieważ jest częściowo pusta


 

3. Porównanie z zegarkiem - po lewej sm-toys, po prawej chinka

Jak widać na powyższych zdjęciach, tańsze wtyczki wypadają w porównaniu bardzo nędznie. Dzieje się tak, ponieważ nie jest to produkt ze stali szlachetnej, tak jak podają liczni sprzedawcy, ale produkt ze stopu cynku pokryty chromem lub podobną powłoką. Jest to produkt chiński, a tam nikomu nie zależy na jakości, tylko na niskiej cenie.

Jednocześnie trzeba dodać, że Chińczycy oferują wtyczki z prawdziwej stali szlachetnej, ale ich cena jest dużo wyższa od cen na portalu aukcyjnym i całkowicie nieopłacalny jest ich import do Polski. Większość zdjęć prezentujących tańsze wtyczki, to zdjęcia prawdziwych wtyczek ze stali szlachetnej lub odpowiednio wyselekcjonowane wtyczki cynkowe, które w odpowiedniej odległości prezentują się całkiem dobrze, ukrywając swoje niedoskonałości.

Głównym problemem oszustwa ze strony chińczyków, a potem nieuczciwych sprzedawców w Polsce (którzy zawsze mogą się zasłaniać niewiedzą) są zdjęcia, których skośni używają do przedstawiania swoich produktów. W większości są one skradzione innym sprzedawcom(np. nam ukradziono zdjęcia wtyczek na portalu alibaba.com i Chińczyk oferował pod ich szyldem swoje badziewie) i przedstawiają inny produkt niż oferowany. Ciężko jest się nie oszukać. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na cenę i prosić o realne zdjęcia z małej odległości i jakimś detalem obok, aby zobaczyć czy dobrze się odbija we wtyczce.

Oto kilka zdjęć wtyczek z Chin, które zamiast wysokiej jakości stali szlachetnej są w rzeczywistości ze stopu cynku:

Jeśli korek ze stali szlachetnej o średnicy 30mm kosztuje poniżej 99zł, to na 99% nie jest to stal szlachetna. A gdy opakowanie do niego stanowi "aksamitny" woreczek czarny lub bordowy, to na 100% nie jest to wtyczka ze stali szlachetnej.